NAPELEM RENDSZEREK ÁLLAPOTFELMÉRÉSE

A napelemek viszonylag könnyen karbantarthatók, és rendszeres karbantartás esetén évekig problémamentes áramtermelést biztosítanak.
Legtöbb biztosító előírja az éves karbantartás elvégzését, ezért fontos a rendszert állapotát évente ellenőrizni.
Az éves karbantartások és ellenőrzések nélkül, felléphetnek bizonyos hibák, melyek jelentősen csökkenthetik a rendszer teljesítményét.
A drónos állapotfelméréseket, nagyfelbontású kamera szemrevételezéssel és hőkamerás ellenőrzéssel végezzük, hogy megbizonyosodjunk arról, a napelemes rendszer az elvárt energiatermelési adatoknak megfelelően működik.
KÉRJÜK ITT ÉRDEKLŐDJÖN SZOLGÁLTATÁSUNKRÓL!
MIT FONTOS MÉG TUDNI?
Fontos, hogy szorosan nyomon kövesse a napelemek teljesítményét!
A termelés tartós visszaesése jellemzően karbantartási igényt jelez. A napelemek teljesítménye az öregedés előrehaladtával általában csökken, de az élettartamuk korai szakaszában minden leesést, nagyobb valószínűséggel a rendszerben kialakult hibák, vagy a napelemes rendszer panelein lerakódott szennyeződések okozzák.
A napelemek évente csak 1 alkalommal igényelnek műszaki karbantartást, de egy adott napelem márka specifikus karbantartási igényeiről, mindig a gyártó honlapján talál több információt.
A napelemek garanciája előírhatja, hogy a panelekre csak akkor vonatkozik a garancia, ha megfelelően karbantartják őket.
MIYEN HIBÁK FORDULNAK ELŐ LEGGYAKRABBAN?
Túlmelegedés...
A hotspotok olyan magas hőmérsékletű területek, amelyek a napelem panelnek csak egy zónáját érintik, és helyileg csökkentik a hatékonyságot.
A magas hőmérséklet az érintett területen csökkenti a kimeneti teljesítményt és felgyorsítja az anyagromlást.
Repedt, törött cellák...
A repedt napelemek továbbra is képesek áramot termelni, de a feszültség alacsonyabb lesz, mint egy ép panelnél. A repedések számos okból előfordulhatnak, beleértve a fizikai sérüléseket, a túlzott hőt vagy a gyártási hibákat.
Ezek a repedések/törések utat engednek a víz számára, így az beszivárog a panelek belsejébe. Ez komoly biztonsági kockázatot jelent.
Bypass diódák...
A bypass diódák párhuzamosan vannak bekötve az egyes cellákkal vagy panelekkel, hogy áramutat biztosítsanak körülöttük abban az esetben, ha egy cella vagy panel meghibásodik.
Egy modulban lévő bypass dióda meghibásodása általában a három cellasor egyikének kikapcsolását eredményezi. Ennek eredménye, a teljesítmény kibocsátás egyharmadával történő hirtelen csökkenése.
KÉRJÜK, HOGY ITT ÉRDEKLŐDJÖN A SZOLGÁLTATÁSUNK IRÁNT!