MEZŐGAZDASÁGI PERMETEZÉS
Ma már a drónos permetezés nem csak foltpermetezésre alkalmas.
Az új permeteződrónok esetében 8 méteres szórási szélességről beszélhetünk. A hivatalos teljesítményadatok alapján 70-80 hektárt is le lehet permetezni vele egy nap alatt.
AGRO KULTÚRA PERMETEZÉS

Olyan növénykutlúrákról beszélünk, mint a gabonák és a zöldség növények, vagy speciális igényű növénykultúrák, mint például a gyógy-, és fűszernövények.
Ezek permetezése nem igényel különösebb technológiát. A magasságra és a szórás szélességre kell odafigyelni.
Különösen alkalmas a drónos permetezés olyan helyzetek megoldására, amikor a növénykultúra már olyan fejlődési ciklusban van, hogy a hagyományos permetezési eljárással igen nagy kárt okoznánk a növényekben. Ilyenkor a drónokkal minden féle probléma nélkül permetezhető a kultúra.
Jelenleg egy fajta permet van engedélyeztetve a gabona fajtájú növénykultúrák esetében.
Jelenleg is folyank olyan kísérletek, melyek eredményeképpen jelentősen növekedni fog, ezen permetanyagok engedélyezésének száma.
GYÜMÖLCSÖS PERMETEZÉSE

A gyümölcsösök esetében a permetezés a drónok segítségével különösen jelentős előrelépés lehet a gyorsaságot, a gazdaságosságot és a környezeti hatásokat tekintve.
A lombtrágyázásra is alkalmasak a drónok, de mint a hagyományos eljárásnál, itt is megfelelő odafigyeléssel ajánlott végezni.
Jelenleg egyedüliként az acetamiprid hatóanyagú Mospilan 20 SG kapott engedélyt a gyümölcsösök drónnal történő permetezésére.
Az európai cseresznyelégy, illetve az amerikai keleti cseresznyelégy, valamint a nyugati dióburok-fúrólégy ellen engedélyezték.
Ugyanakkor várhatóan pár éven belül már megfelelő mértékű szerválaszték állhat majd azon gazdálkodók rendelkezésére, akik drónokkal kívánják elvégeztetni a szükséges növényvédelmi permetezési munkálatokat.
SZÓLÓ ÜLTETVÉNY PERMETEZÉSE

A szőlők esetében a permetezés a drónok segítségével szintén nagy előrelépés lehet a gyorsaságot, a gazdaságosságot és a környezeti hatásokat tekintve.
Sajnos jelenleg még nincsen specifikusan engedélyezett permetszer a szőlőkre.
Jelenleg egyedüliként az acetamiprid hatóanyagú Mospilan 20 SG kapott engedélyt a gyümölcsösök drónnal történő permetezésére.
Az európai cseresznyelégy, illetve az amerikai keleti cseresznyelégy, valamint a nyugati dióburok-fúrólégy ellen engedélyezték.
A Mospilan 20 SG rovarölő szer, a Combi-protec csalétek és rovarölő szer, hajtásjavító segédanyaggal kombináltan permetezhető ki.
A szőlősök esetében is várjuk a jövő évi fejleményeket, a drónnal történő permetezéshez engedélyezet permetszerek tekintetében.
MIÉRT AJÁNLJUK A DRÓNNAL TÖRTÉNŐ PERMETEZÉST?
MAGYARORSZÁGON VÉGEZTEK KÍSÉRLETEKET A DRÓNOS PERMETEZÉSSEL KAPCSOLATBAN...
A földi, hidraulikus gépekkel nem csak nagyobbak, de heterogénebbek is a cseppek, így egy részük elsodródik, míg más részük kisebb fedettséget ér el.
Kiderült, hogy míg a földi gépekkel 200-250 literes lémennyiséggel lehet dolgozni, addig a drón szántón nem használ el többet, mint 8-15 litert, szőlőben pedig 20-40 liter a hatékony fedés feltétele.
A szántón 10 liter lémennyiséggel dolgozva 50 százalékos szermegtakarítást tudtak elérni, míg a szőlőben 30 literrel dolgozva 30 százalékosat.
Sok-sok tesztelést követően kiderült az is, hogy kicsivel a kezelendő sor mellett repülve a rotorszél 2 méteres magasságból fújja be a legjobban a vegyszert az állományba.
Megjelölve a cseppeket összehasonlító kísérleteket végeztek a földi hidraulikus és a háti motoros gépekkel. A drónos munkának volt a legjobb eredménye, a második helyen a földi, önjáró gépek végeztek.
Ilyen munkaminőség mellett a drón területteljesítménye szántón óránként 6 hektárnak bizonyult, míg szőlőben óánként 1-2 hektár növényvédelmét lehetett elvégezni vele. A gép munkáját egy okostelefonról lehet irányítani, a drón hazai szervizelése pedig máris megoldott.
KÉRJÜK, HOGY ITT ÉRDEKLŐDJÖN A SZOLGÁLTATÁSAINKRÓL!