SEARCHING AMBULANCE DRONE

2018. november 26-án hétfőn volt a hivatalos megalakuló ülése az egyesületnek, a Magyar Nemzeti Mentődrónpilóták Egyesülete nevet kapta.
Ez egy teljesen önkéntes egyesület, civil felajánlásokból és tagsági díjakból tudja fenntartani magát. Döntés született arról, hogy egységes felszerelést és képzést biztosítanak minden pilótájuknak, aki belép és veszi a fáradságot, hogy el is megy ezekre a képzésekre.
A Drone Work Team is örömmel csatlakozott ehhez a kezdeményezéshez.
ITT TALÁLOD A HONLAPJUKAT
MI AZ ALAPJA A SZOLGÁLATNAK?
Mindenki a saját régiójában igyekszik megszólítani azokat a drónpilótákat, akiket érdekelhet ez, akik tudnak időt, energiát áldozni arra, hogy segítsenek.
Ezzel párhuzamosan mindenféle szakszolgálatot megkeresünk, rendőrséget, katasztrófavédelmet, mentőszolgálatot, mindenkit, aki ilyen kutatás-mentési feladatokban érdekelt lehet.
HOGYAN MŰKÖDIK A SZOLGÁLAT?
Függően attól, hogy hány pilóta jelentkezik, és hogyan tudjuk ezt a munkát megszervezni.
Jelenleg működik egy diszpécseri szolgálat, melyet bármikor hívhat az, aki bajban van, segítséget szeretne kérni.
A kutatás-mentési technológia alapja az, hogy a drón elrepül és körbenéz egy bizonyos területet, visszatérve vagy még repülés közben megpróbálják felderíteni azokat a területeket, pontokat, ahol például az eltűnt személy lehet. Visszarepül a pilóta, akkumulátort cserél, leellenőrzik a pontokat a hatóságok, ha sikertelen a keresés, folytatjuk tovább.
Minden esetben a kirendelt hatósági vezető utasítását fogja követni a pilóta. Nem lehet csak úgy repkedni, például egy székesfehérvári szemétteleptűznél az oltást vezető parancsnok fogja mondani, hogy mely területeket nézze meg, vagy hová kísérje be a tűzoltót.
Ez Európában, elsősorban Magyarországon ilyen szervezett formában teljesen új.ű
MILYEN ESETEKNÉL VETHETŐ BE EZ A SZOLGÁLAT?
- használható eltűnt személyeknél;
- árvizeknél, vagy egyéb kaasztrófák esetén;
- beállt útszakaszon, leginkább tömegbaleseteknél, vagy a baleseteknél egy eltűnt személy keresésére;
- beállt útszakaszoknál télen, mínusz húsz fokban akár dropboxot (életmentő csomagt) is el tudunk juttatni;
- elzárt településekre limitált súlykorláttal, akár életmentő gyógyszert, vagy élelmiszert is szállíthatunk;
- tűzeseteknél (a tűzoltást is tudjuk segíteni, ha a megfelelő infrastruktúra rendelkezésre áll)
- rendőrségi, vagy bevetési csoportos felderítési műveleteknél
MILYEN SZABÁLYAI VANNAK?
Abban az esetben, ha az élet védelmével kapcsolatos feladatot látunk el, az éppen műveletben lévő szakhatóság kijelölhet nekünk légteret, amiben dolgozhatunk, amit foglalás nélkül, egyszerű értesítéssel le tud számunkra zárni. Feltételezhetően balesetekhez, tűzesetekhez fogunk vonulni, ezért fontosnak tartjuk, hogy a régióban a hozzánk jelentkező pilótákkal együtt megkeressük a légi forgalmi irányítást, a mentős és rendőrségi helikopteres állományt, hiszen ez egy teljesen új kezdeményezés, új technológia. Nagy valószínűséggel sem mentő-, sem rendőrségi helikopter nem találkozott még mentési feladat közben olyan légtérrel, ami terhelt valamilyen drónforgalom miatt.
Minden pilótánál, aki ügyeletben van, lesz egy medi-pakk, egy egészségügyi csomag, amivel sürgős esetekben az elsősegélynyújtás szintjéig el tudja látni a sérültet, ha ő ér oda elsőnek, bár praktikusan a drónpilóta a keresőcsoport végén lesz. Lesz nálunk hőtükörfólia, amivel egy kihűlt ember hőmérsékletét stabilan lehet tartani, alapvető felszerelések, de valamivel komolyabb, mint egy autóban található elsősegélynyújtó doboz tartalma. Elsősorban nem az a célunk, hogy egészségügyi feladatot lássunk el, mi ezzel a technológiával a hatóságok munkáját fogjuk segíteni.
MITŐL LÉLEGZIK A RENDSZER?
Ez egy gyorsreagálású rendszer, amely az egész ország területén működik, minél több drónpilóta van az MNME rendszerében, annál biztosabba a kutatás sikeres találati aránya.
Természetesen a működés szívdobbanása a hatóságokkal való szoros együttműködés, ezért a régiók igyekeznek, minden a régiójukba tartozó életmentő és más hatósági szervezettel felvenni a kapcsolatot.
Az országban lévő drónpilóták egyre nagyobb számban jelentkeznek az egyesületbe, egyre többen jönnek rá, hogy egy nagyon jó csapatot választottak.
Az alapítók között van, mentős, rendvédelmi szervezeti tag, IT szakember, katona, oktatásban jártas szakember, nagy tapasztalatú RC modellező drónpilóta, stb.
ITT KÉRHET INFORMÁCIÓT A SZOLGÁLTATÁSUNKRÓL
ITT ÉRHETI EL A MAGYAR NEMZETI MENTŐDRÓNPILÓTÁK EGYESÜLETÉT
ELTŰNT SZEMÉLYEK MEGKERESÉSE ÉS ELÉTMENTÉS DRÓNNAL
TŰZOLTÁS, ÉS TŰZOLTÓK MUNKÁJÁNAK SEGÍTÉSE DRÓNNAL
ÁRVÍZ ÉS EGYÉB KATASZTRÓFA UTÁN, VAGY KÖZBEN KÁRFELMÉRÉS, ÁLLAPOTJELENTÉS DRÓNNAL